Mit tegyünk a teljes kiőrlésű kenyérre/abonettre?
Mi kerüljön a felvágott alá, ha kerülnénk a vajat, és a magas zsír és kalóriatartalmú verziókat?
Lehetséges mindezt fehérjére cserélni? Bizony! A következő receptben egy olyan vajpótló fitt szendvicskrémet mutatok, ami pillanatok alatt kész, és magas fehérjetartalommal, alacsony zsírtartalommal bír!
Hozzávalók
Zsírszegény krémes túró
12%-os tej vagy tejföl
Fűszerek
Fűszerajánló:
Só és bors
Só és fokhagyma
Só és őrölt/egész kömény
Só, bors, pirospaprika
Só, bors, friss lilahagyma, pirospaprika
Aprított sonka (néha akár egy kevés szalámi)
Aprított zöldségek
Dinsztelt vörös/lilahagyma
Amit csak megkívánsz! 🙂
Elkészítés
A krémestúrót elkeverjük a választott fűszerekkel, és annyi tejjel vagy tejföllel, hogy könnyen kenhető állagot kapjunk.
Használd úgy, akár a vajat vagy vajkrémet.
Jó étvágyat kívánok hozzá! 🙂
Én rendszeresen eszem ezt abonett kenyérrel. Túró, tejföl, só, bors, pirospaprika, lilahagyma. Mi körözött néven ismerjük. 🙂
A körözött is szuper, de nem azonos egy vajkrém állagú krémmel, például sonkával ízesítve. 🙂 Más a két étel, de igen a körözötthöz hasonló füszerezést is írtam a többi mellett, mert az is rendkívül finom felvágott alá, egy jóval krémesebb, lágyabb állagú krémként, mint a hagyományos körözött.